Sprawdzone sposoby na tłuste włosy

Ania M.

Jeżeli włosy szybko się przetłuszczają, oznacza to, że gruczoły łojowe nie pracują dobrze. Nadmiar sebum nie jest wskazany, bo zbyt intensywnie skóra głowy i włosy zostają natłuszczone, a w efekcie świecą się, są oklapnięte i nieładnie się układają się. Do przyczyn niewłaściwej pracy gruczołów łojowych zalicza się: stres, zła dieta, częste farbowanie, przegrzewanie skóry głowy.

Jak myć włosy przetłuszczające się? Po pierwsze, należy wybrać szampon dedykowany do tego rodzaju włosów. Używa się go w niewielkich ilościach, rozcieńczony w wodzie. Po drugie, podczas mycia wykonaj delikatny masaż głowy. Usuniesz w ten sposób martwe komórki naskórka i pobudzisz cyrkulację krwi. Po trzecie, włosy trzeba dokładnie spłukać; można wykorzystać wodę z dodatkiem ziół. Po czwarte, odżywkę na włosy tłuste nakłada się od połowy ich długości, nigdy na skórę głowy.

Jak suszyć włosy tłuste? Nadmiar wody odciśnij ręcznikiem, najlepiej papierowym. Suszarkę trzymaj w odległości około 20 cm od głowy. Na koniec suszenie, potraktuj włosy zimnym strumieniem powietrza.

Jak stylizować włosy tłuste? Szczotki lub grzebienie z naturalnych materiałów są najlepsze do rozczesania włosów tłustych. Do stylizacji nie używaj produktów obciążających włosy i takich, które zwiększają wydzielanie sebum. Nie korzystaj z prostownicy i lokówki.

Jak zrobić cytrynowy dodatek do maseczki? Wymieszaj 50 ml wody przegotowanej z sokiem z połowy cytryny. Nałóż na skórę głowy, nawilżoną maską. Taki domowy kosmetyk ogranicza przetłuszczanie się włosów, lekko unosi je u nasady i rozjaśnia. Skutki uboczne to przesuszenie i podrażnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *