Moje sposoby na zwiększenie objętości włosów

Ania M.

Cześć!

Wiele kobiet ma problem z objętością włosów. I ja też go miałam. Teraz doskonale zdaję sobie sprawę, jak brak objętości wpływa na nasze samopoczucie. Jeżeli znajdujesz się w gronie kobiet, których włosy są przyklapnięte, ten wpis jest dla Ciebie.

Testowałam naprawdę sporo produktów na objętość. Moje włosy zawsze były naprawdę trudne do ułożenia, cienkie, przerzedzone. Dlatego postawiłam na domowe, sprawdzone sposoby. I to one okazały się najskuteczniejsze, a nie tona kosmetyków z pobliskiej drogerii.

Polecam wpis osobom, które chcą dodać włosom objętości. Sprawdź, co okaże się dla Ciebie najlepsze. Zapraszam do czytania!

Jak dodać włosom objętości?

Wszystko zależy od pielęgnacji. Jeżeli jest dobrana do rodzaju włosów i ich typu porowatości, to będą rosły zdrowe, mocne i błyszczące.

Nie chce Ci się czekać, aż włosy się zregenerują? Mam dla Ciebie kilka wskazówek, jak od razu poprawić ich wygląd. To są naprawdę proste sposoby na zwiększenie objętości, do których potrzebujesz wyłącznie kilku gadżetów.

Niezbędne akcesoria na poprawę objętości włosów:

  • suszarka do włosów,
  • okrągła szczotka do modelowania,
  • wałki do włosów (najlepiej duże),
  • lakier dodający objętości,
  • puder do włosów lub suchy szampon.

Oczywiście moje metody nie wymagają stosowania wszystkich akcesoriów jednocześnie, ale zawsze warto mieć je pod ręką. Nigdy nie wiesz, co u Ciebie sprawdzi się najlepiej, gdy włosy stracą objętość.

Moje sposoby na zwiększenie objętości włosów

Krok 1. Mniej kosmetyków

Najczęstszym błędem osób, których pasma są pozbawione objętości, jest używanie zbyt dużej ilości kosmetyków. A im mniej, tym lepiej – uwierz mi. Nadmiar kosmetyków jeszcze bardziej obciąża włosy, pozbawiając je objętości. Używaj mniej serum, mniej pianki, mniej lakieru, a kosmyki od razu odżyją.

Krok 2. Suszenie włosów na szczotkę

To jeden ze skuteczniejszych sposobów na dodanie włosom objętości. Wystarczy wysuszyć je na specjalną szczotkę do modelowania. To bardzo prosty gadżet, który pozwala lekko zakręcić pasma, unieść je u nasady i będą wyglądały pięknie. Na początku modelowanie na szczotkę może być trudne, więc polecam tutoriale np. na YouTube. Już po kilku tygodniach będziesz w tym mistrzynią. Mnie zajęło to około 5 myć, a może Tobie pójdzie szybciej.

Krok 3. Pianka do włosów

To uniwersalny produkt dla osób, którym brakuje objętości włosów. Wystarczy nałożyć niewielką ilość, ugniatać fryzurę rękoma do uzyskania pożądanego kształtu. Kosmetyk podkreśli naturalny skręt loków i zwiększy objętość. Nigdy nie przesadzaj z ilością.

Krok 4. Suchy szampon

Bardzo dobry trik, z którym nie warto przesadzać, bo przesusza pasma. Ale raz na jakiś czas zdecydowanie się sprawdza. Suchy szampon lub puder do włosów u nasady znacznie zwiększa objętość, pochłania nadmiar sebum i sprawia, że włosy są optycznie grubsze i pełne objętości.

To moje najlepsze sposoby na natychmiastową poprawę objętości. Jednak podstawą jest dobrze dopasowana pielęgnacja – wtedy włosy będą wyglądały świetnie przez cały czas i będą łatwe w modelowaniu. Buziaki!