Maseczka DIY dobra na wszystko!

Ania M.

Maseczki powinny stać się elementem pielęgnacji twarzy i ciała. Dlaczego? Bo zawierają cenne składniki, poprawiają kondycję skóry i są niezastąpione w walce z wszelkimi niedoskonałościami, poczynając od krostek, przez zaskórniki i wągry, a kończąc na przebarwieniach. Najlepsze są maseczki przygotowane przez nas w domu. Możemy wtedy użyć tego, co znajduje się w lodówce, szafce, a nawet tego, co rośnie w doniczkach. Będą to wtedy kosmetyki naturalne. A jak sporządzić taką maseczkę?

Do wykonania domowej maseczki dobrej na wszystko potrzebne ci będą: pół szklanki wody, łyżka siemienia lnianego, łyżka płatków owsianych, łyżka propolisu oraz (opcjonalnie) wybrane przez ciebie owoce i mód. Dlaczego właśnie te produkty musisz przygotować? Siemię lniane to jeden ze środków medycyny naturalnej. Zawiera mnóstwo witamin, mikro i makroelementów. Ze względu na zawartość dużej ilości substancji śluzowatych, siemię lniane natłuszcza i wygładza skórę oraz włosy. Płatki owsiane bogate są w witaminy i minerały. Posiadają właściwości regeneracyjne, ujędrniające i złuszczające. Propolis i miód to produkty pszczele. Podobnie jak pozostałe składniki zawierają dużo witamin i soli mineralnych. Mają działanie przeciwbakteryjne, uodparniające i ochronne.

Jak sporządzić maseczkę dobrą na wszystko? Do garnka wlej pół szklanki wody. Im mniej wody użyjesz, tym mniej czasu poświęcisz na gotowanie. Do garnka wsyp po łyżce siemienia lnianego, płatków owsianych i propolisu. Propolis może być w postaci granulek, miękkich grudek lub prosto z ula – zeskrobany ze ścianek przez pszczelarza. Całość doprowadź do wrzenia, a potem gotuj przez około 15 minut – tyle czasu powinno wystarczyć, aby siemię lniane zaczęło wydzielać śluz. Kiedy woda odparuje, maseczkę zblenduj, dodając ulubione owoce i miód. Po wystudzeniu nałóż na twarz, zmyj po około 20 minutach ciepłą wodą. Uwaga: maseczkę bardzo trudno jest usunąć ze względu na śluzowate substancje wydzielane przez siemię lniane.

3204 Comments