IPL, czyli fotoepilacja. Jak działa Philips Lumea?

Ania M.

Philips przygotował dla kobiet, które cenią gładkie ciało, zestaw do depilacji światłem, Lumea SC2004/11. Tym fotoepilatorem wydepilujemy nogi, brzuch, pachy i okolice bikini. Skóra pozostanie gładka, bez wrastających i szybko odrastających włosków. Taki efekt może utrzymać się nawet do około miesiąca. Zestaw Lumea przeznaczony jest do wykorzystania tylko na ciele (oczywiście dostępna jest też wersja do depilacji twarzy).

Philips Lumea wytwarza impuls świetlny, który usuwa niechciane owłosienie. Lampa dostarcza ponad 100 000 błysków. Istnieje możliwość ustawienia intensywności światła w pięciu konfiguracjach tak, żeby odpowiadały wymaganiom i typowi skóry. Zestaw Lumea zawiera filtr UV, który chroni przed promieniami ultrafioletowymi. Philips Lumea posiada także system zabezpieczający przed samoistnym wyzwalaniem się impulsów świetlnych.

W zestawie znajdziemy kilka nasadek, dzięki którym wydepilujemy określone miejsca na ciele. Zestaw Lumea wyposażony jest także w instrukcję obsługi i ładowarkę (czas ładowania wynosi aż 100 minut).

A ile trwa depilacja poszczególnych części ciała? Osiem minut przeznaczamy na usuwanie włosków z dolnych części nóg, pachy i okolice bikini depilujemy przez minutę. Czemu tak krótko? Te partie ciała pokryte są bardzo delikatną i wrażliwą skórą. Dłuższe działanie świetlnych impulsów mogłoby je podrażnić.

Na czym polega depilacja światłem? IPL, czyli fotoepilacja lub depilacja światłem to (prawie) trwałe usuwanie niechcianego owłosienia. Polega na wysyłaniu w głąb skóry impulsów światła, które uszkadzają mieszki włosowe. W ten sposób przez jakiś czas na naszej skórze nie wyrastają nowe włoski. Jak długo taki efekt może utrzymać się? Gładką skórą możemy cieszyć się około pół roku. Owłosienie znów zacznie się pojawiać, a cebulki włosowe zregenerują się. Jednak IPL to o wiele lepsze rozwiązanie niż maszynka jednorazowa lub wosk. Jakość zabiegu IPL zależy od koloru i grubości włosków. Fotoepilacja nie jest polecana osobom, które posiadają uszkodzoną skórę, alergie lub blizny.

3911 Comments