Czy wiesz, jak zrobić perfekcyjny makijaż? Część 2

Ania M.

Kształt oczu a makijaż

Odpowiednio położone cienie do powiek, kredka lub eyeliner mogą poprawić kształt oczu, a nawet całej twarzy. Oczy blisko osadzone należy pomalować jasnym cieniem w wewnętrznych kącikach, z ciemniejszym – w kącikach zewnętrznych. Eyeliner i tusz powinny być nakładane w kierunku do zewnątrz. Oczy z mocno opadającą powieką jasnym cieniem pomaluj na środku, a ciemniejszym – w zewnętrznym kąciku. Kreskę połóż na zewnętrzną część powiek, a tusz – na podkręcone rzęsy. Matowe cienie i bardzo prosty makijaż polecane są osobom, u których górna powieka nieruchoma zachodzi na powiekę ruchomą. Oczy osadzone głęboko będą ładnie wyglądały w jasnych kolorach, a oczy wystające – w odcieniach stonowanych.

Tuszowanie rzęs

Podkręcenie rzęs na zalotce jest dobrym sposobem na „otworzenie oczu” i dokładniejsze wytuszowanie rzęs. Zalotkę można podgrzać – wtedy efekt wywiniętych rzęs utrzyma się dłużej. Jak tuszować rzęsy? Malując najpierw końcówki rzęs, mniejsze z nich nie skleją się z dłuższymi, a te najdłuższe zostaną „wyciągnięte”. Rzęsy maluje się, prowadząc szczoteczkę zygzakiem. Oczyszczonym czubkiem szczoteczki, do góry, „wyciągaj” rzęsy. Dolne rzęsy maluje się na 75 % ich długości.

Makijaż ust

Kontur ust należy obrysować kredką w takim samym kolorze co wargi. Szminkę nakłada się kolejno na: środkową część warg górnej i dolnej, zewnętrzne części warg górnej i dolnej. Całość utrwalić można pudrem transparentnym lub pomalować bezbarwnym błyszczykiem.

3239 Comments