Makijaż a kształt oczu. Jak dobierać kolory i kosmetyki?

Ania M.

Czy można dobrać makijaż do kształtu oczu? Tak. A po co to robić? Mając określony kształt oczu, łatwiej jest odpowiednimi kosmetykami poprawić ich wygląd. Używając odpowiednich technik, akcesoriów, produktów i kolorów, można sprawić, że będzie się wyglądało młodziej, ładniej lub lepiej.

Oczy osadzone blisko siebie

Jeżeli odległość pomiędzy oczami wynosi mniej nić długość jednego z nich, mówimy wtedy o oczach osadzonych blisko siebie. Robiąc makijaż, musimy optycznie powiększyć tą przestrzeń. Co zrobić? W wewnętrznych kącikach należy aplikować cienie w jasnych, opalizujących barwach, a w zewnętrznych – cienie w kolorach ciemniejszych. Kreska na górnej powiece powinna być grubsza w zewnętrznych kącikach oczu.

Opadające kąciki

Osoby z opadającymi kącikami oczu wyglądają na zmęczone, smutne lub senne. Chcąc zmienić to wrażenie, zrób następujący makijaż. Cienie do powiek w jasnych kolorach zaaplikuj na wewnętrznej części oczu, a cienie w kolorach ciemniejszych – na zewnętrzne części powiek. Zrób kreskę kredką lub eyelinerem. Rzęsy podkręć na zalotce, wytuszuj i rozczesz grzebykiem.

Oczy osadzone głęboko

Oczy o takim kształcie wydają się małe. Zróbmy makijaż, który optycznie je powiększy. Na powiekę ruchomą i w wewnętrznych kącikach oczu połóż jasne cienie, a w kącikach zewnętrznych – cienie do powiek w ciemnym kolorze. Wszystkie kosmetyki naniesione na powieki należy dokładnie rozetrzeć i ze sobą połączyć.

Oczy w kształcie migdałów

Jest to idealny kształt oczu. Nie wymagają żadnych korekt i poprawek. Pasuje do nich każdy typ makijażu, wszystkie kolory i rodzaje kosmetyków.

Opadające powieki

Osoby, które mają taki kształt oczu, powinny je optycznie powiększyć, a za pomocą makijażu – unieść zewnętrzne kąciki. Stosuj cienie matowe w minimalnych ilościach. Perłowe lub opalizujące cienie do powiek mogły uwydatnić fałd skórny znajdujący się nad oczami.

Płytko osadzone oczy

Oczy o takim kształcie należy pomniejszyć. Nie wolno używać rozświetlających cieni i zbyt jasnych kolorów. W wewnętrznym kąciku jasne cienie trzeba aplikować w niewielkich ilościach. Na powiece górnej i dolnej można dodać cień o średnim, naturalnym odcieniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *