Kosmetyki naturalne z domowego laboratorium część 2

Ania M.

Jeżeli wiemy już, jak ważyć i odmierzać poszczególne składniki, jakich przyrządów, naczyń i urządzeń użyć oraz jak przechowywać, pora przygotować kilka kosmetyków naturalnych w domowym laboratorium.

Kosmetyki do oczyszczania twarzy

Produkty te przygotowuje się tak samo, jak kremy i lotiony (patrz część 1). Fazy wodną i tłuszczową mieszamy za pomocą szklanej bagietki lub miksera. Kremy lub emulsję rozprowadzamy na twarzy i szyi; pozostawiamy na chwilę, a potem dokładnie zmywamy letnią wodną lub tonikiem (zmywamy nim krem oczyszczający z arniką). Do przyrządzenia mleczka z avocado przygotuj: jedną łyżkę oleju z avocado, jedną łyżkę miodu, pół łyżki mleka w proszku, jedną łyżkę chudego mleka i jedną filiżankę wody różanej. Podgrzej wodę różaną i stopniowo dodawaj do niej pozostałe składniki, ciągle mieszając.

Toniki

Tonik nakłada się czystym płatkiem kosmetycznym i bardzo delikatnie usuwa czystym wacikiem. Tonik różano – pomarańczowy sporządzisz na bazie 50 gramów wody różanej i 50 gramów wody pomarańczowej. Składniki dokładnie wymieszaj i przelej do butelki z ciemnego szkła.

Dodatki do kąpieli

Kąpiel miętowa: na pełną wannę potrzeba 100 gramów liści mięty. Taka kąpiel działa odświeżająco, pobudzająco i oczyszczająco na skórę ciała.

Olejki do kąpieli: wszystkie składniki przelewamy do butelki i energicznie potrząsamy. Na pełna wannę potrzeba jedną lub dwie łyżki. Olejek przechowuje się w ciemnym i chłodnym miejscu. Olejek do kąpieli sporządzisz z: 50 gramów olejku jaśminowego, pomarańczowego lub różanego i 90 gramów oleju sojowego lub z kiełków pszenicy.

Maseczki

Nakładając maseczkę, ominąć trzeba okolice oczu. Do przygotowania pielęgnującej maseczki przeciwzmarszczkowej potrzebujesz: dwóch łyżek maki pszennej, jedną łyżeczkę oleju z kiełków pszenicy, jedną łyżkę miodu i pół filiżanki mleka. Mąkę i mleko wymieszaj, dodaj olej i miód. Całość dokładnie wymieszaj.

Szampon z pokrzywy

Przygotuj 50 gramów nalewki z pokrzywy, 10 gramów potażu, 750 ml wody destylowanej i 50 gramów szarego mydła. Wszystkie składniki dokładnie wymieszaj i przelej do butelki z ciemnego szkła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *