Zestaw do demakijażu Bandi: olejek i myjąca pianka

Ania M.

O tym, jak ważny jest demakijaż, przypominać nie trzeba. Aby przebiegał szybko i sprawnie, użyjmy odpowiednich kosmetyków. A takimi są olejek i pianka myjąca marki Bandi.

Zestaw do demakijażu Bandi przeznaczony jest dla kobiet powyżej 35 roku życia. W jego skład wchodzą olejek i pianka myjąca. Dlaczego aż dwa kosmetyki są potrzebne do oczyszczenia skóry? Po pierwsze, im więcej tym lepiej (ale tylko w tym przypadku). Demakijaż to bardzo ważna kwestia w pielęgnacji skóry. Zmywając podkład, puder, cienie do powiek i inne kosmetyki, dezynfekujemy skórę, usuwamy z jej powierzchni wszystkie zanieczyszczenia, które zgromadziły się na niej w ciągu dnia oraz oczyszczamy skóry pory, aby ta mogła lepiej oddychać. Pozostawiając makijaż na skórze przez kilka dni lub robiąc demakijaż niedokładnie, co niektórym paniom się zdarza, możemy doprowadzić do powstania podrażnień, zaskórników, ropnych wyprysków i wysypki. Po drugie, olejek zmywa ze skóry sebum i wszystkie substancje o właściwościach oleju. Pianka natomiast dokładnie oczyszcza skórę, odświeża ją i przygotowuje do pozostałych czynności kosmetycznych.

Jak działają kosmetyki z zestawu Bandi? Olejek i pianka dokładnie oczyszczają skórę z resztek makijażu, nawilżają ją i regenerują. Przeznaczone są do każdego typu skóry. Kolistymi ruchami olejek, a potem piankę należy rozprowadzić na skórze twarzy, szyi i dekoltu; następnie zmyć letnią wodą.

Co zawierają kosmetyki Bandi? Składnikami aktywnymi są: kwas mlekowy, betaina, olej arganowy, olej ryżowy, oliwa z oliwek, skwalan, troksyrutyna, witamina E. Kwas mlekowy posiada właściwości nawilżające, złuszczające; wpływa na produkcję kolagenu. Drugi składnik, betaina, odpowiada za delikatne oczyszczenie skóry. Olejek arganowy działa przeciwzmarszczkowo, łagodząco i regenerująco. Olej ryżowy natomiast odżywia i zapewnia skórze elastyczność. Oliwa z oliwek wygładza, nawilża i łagodzi podrażnioną skórę. Właściwości ochronne posiada skwalan; chroni skórę przed promieniowaniem słonecznym i wolnymi rodnikami. Za poprawienie krążenia i prawidłowe ukrwienie odpowiada troksyrutyna. Witamina E poprawia napięcie naskórka, działa nawilżająco i odmładzająco.

4240 Comments