Take The Day Off: mleczko do demakijażu Clinique

Ania M.

Demakijaż to jeden z elementów wieczornej toalety. Niestety większość kobiet zapomina o tym ważnym zabiegu. A skutki spania w makijażu są opłakane: trądzik, podrażnienia, alergie, wypryski. Skórę pomoże nam oczyścić mleczko Take The Day Off od Clinique.

Dlaczego każdego wieczora trzeba robić demakijaż?

Nieoczyszczona skóra nie może swobodnie „oddychać”. Zatkane skóry pory nie mogą oddawać pary wodnej, skóra przetłuszcza się, pojawiają się wypryski, krostki, przebarwienia. Kobiety często nie zmywają makijażu, żeby nie musiały go robić następnego dnia. Tak nie można! Resztki kosmetyków zalegające w kącikach oczu, tusz na rzęsach, podkład w zagłębieniach przy nosie i ustach może wyrządzić nam wiele złego. A pomyślcie, ile krzywdy robią sobie panie, które wieczorem utrwalają makijaż lakierem do włosów!

Jak oczyszczać skórę twarzy?

Do demakijażu użyjmy wyżej wymienionego mleczka Clinique Take The Day Off. Polecany jest do każdego typu skóry, zmywa nawet makijaż wodoodporny i nie powoduje podrażnień. Usuwa makijaż oczu i ust. Mleczko zostało przebadane dermatologicznie; mogą używać go osoby noszące szkła kontaktowe. Kosmetyk ma postać dwufazową, czyli dobrze nadaje się do zmywania mocnego makijażu z oczu i twarzy. Jak używać mleczka Take The Day Off? Należy dobrze wstrząsnąć butelkę. Płatek kosmetyczny trzeba nasączyć kosmetykiem i delikatnie docisnąć do powiek, a potem do ust. Makijaż rozpuści się; czynność możesz powtórzyć. Na koniec twarz przemyj wodą. Po demakijażu skórę możesz przetrzeć tonikiem lub innym kosmetykiem pielęgnacyjnym, którego używasz na co dzień.

Mleczko Clinique dostępne jest w dwóch wersjach: 125 i 200 ml. Producent przelał ten kosmetyk do jasnofioletowej buteleczki z zakrętką.

2279 Comments