Oczyszczanie twarzy miodem – jak to zrobić i jaki miód wybrać?

Ania M.

Było już oczyszczanie twarzy olejami (olejowanie/OCM – Oil Cleaning Method). Teraz przyszła pora na oczyszczanie twarzy miodem. Jak to zrobić, którego miodu użyć i kto może myć twarz w ten sposób?

Dlaczego oczyszczać twarz miodem? Powód jest prozaiczny: miód ma silne właściwości myjące/oczyszczające. Co jeszcze ten słodki płyn robi pozytywnego z naszą buzią? Miód wprawdzie nie usuwa makijażu, ale poradzi sobie z sebum (pozostawia przy tym odpowiednią jego ilość do nawilżenia skóry), pyłem, kurzem i innymi niechcianymi rzeczami. Ściąga skórę, dzięki czemu podczas oczyszczania doświadczamy delikatnego liftingu. Delikatnie nawilża i zmiękcza skórę suchą i wrażliwą. Ma właściwości przeciwgrzybicze; łagodzi podrażnienia i przyspiesza gojenie się ran. Wyrównuje koloryt skóry i bardzo przyjemnie pachnie.

Komu poleca się oczyszczanie twarzy miodem? Osobom z cerą tłustą, mieszaną, trądzikową, przesuszoną. Niestety z tej pachnącej i słodkiej terapii nie mogą korzystać alergicy i osoby z nasilonymi objawami trądziku lub innymi skórnymi chorobami.

Jak oczyszczać twarz miodem? Do tego zabiegu używa się płynnego, naturalnego i oryginalnego (nie „zlewek” z kilku fabryk) miodu. Można dodać do niego wodę lub owocowy/kwiatowy hydrolat. Miód nakładamy na skórę twarzy, szyi, dekoltu i/lub pleców. Masujemy twarz i pozostawiamy na około 10 minut. Potem skórę spłukujemy ciepłą wodą i nakładamy krem, tonik lub inny kosmetyk pielęgnacyjny. Oczyszczanie twarzy miodem wykonuje się kilka razy w tygodniu (w zależności od reakcji skóry). Można robić to rano i wieczorem; osoby, które noszą makijaż przez cały dzień powinny oczyszczać twarz miodem rano.

2408 Comments