Makijaż na piątkę, czyli pięć urodowych trików, które powinnaś znać

Ania M.

1. Szminka na policzki

Czerwona szminka to hit tego sezonu. Jednak szminką możesz pomalować też policzki – zastąpi róż. Nadaje się też do pomalowania górnych powiek; rozprowadź ja palcem, a będzie wyglądała jak cień do powiek. Perłowa szminka o kremowym odcieniu zastąpi rozświetlacz. Jak pozostałe kosmetyki z twojej toaletki sprawdza się w innych rolach? Cień do powiek zastosuj zamiast kredki (i odwrotnie). Fluidem pomalujesz usta nie tylko, by utrwalił błyszczyk, lecz by stworzył kosmetyk do ust w kolorze nude. Rozświetlacz w kamieniu zaaplikuj w wewnętrznych kącikach oczu, na kości policzkowe i pod łuk brwiowy, a twoje spojrzenie stanie się jaśniejsze, oczy zaś – rozświetlone i większe.

2. Fluidu nigdy za wiele

Wbrew pozorom, by wyglądać ładnie, młodo i świeżo, nie trzeba nakładać na twarz kilku warstw fluidu. Im mniej, tym lepiej. Twarz pokryta grubą warstwą podkładu wygląda nienaturalnie i postarza cię o kilka lat. Fluid świetnie nadaje się do konturowania twarzy. W tym celu użyj dwóch odcieni. Podkładem, który stosujesz na co dzień pokryj tylko niektóre fragmenty twarzy. Fluidem rozświetlającym zaś – kości policzkowe, nos, skronie, brodę. Twoja twarz będzie wymodelowana i rozświetlona.

3. Kreska idealna

Nie potrafisz narysować kreski na górnej powiece? Zastosuj ten prosty trik. Jeśli planujesz narysować grubsza kreskę, użyj eyelinera w płynie i matowej czarnej kredki. Eyelinerem zaznacz kontur powieki wraz z kreską, która będzie wychodziła poza górną jej część. Następnie kredką pokoloruj kontur. Taki makijaż będzie jednolity i trwały.

4. Aplikacja kosmetyków

Kremy, żele do demakijażu, podkład, róż i cienie do powiek najlepiej nałożysz na twarz… palcami. Wklepuj delikatnie kosmetyki. Lepiej połącza się ze skórą i przedostaną do głębszych partii naskórka (np. kremy nawilżające). Wklepując opuszkami palców kosmetyki, dodatkowo zafundujesz skórze masaż.

5. Nie zawsze dobry mat

Jeżeli masz cerę tłusta lub mieszaną, a twoja skora świeci się przez cały dzień, mat jak najbardziej jest wskazany. Ale czy wiesz, jak poprawnie zmatowić skórę? Duża ilość pudru matującego sprawi, że będziesz wyglądała na kilkanaście lat więcej. A przecież błyszcząca skóra jest synonimem młodości i świeżości; musi to być jednak zdrowy połysk, a nie tłuste plamy. Zastosuj więc jak najmniej pudru matującego. Strzep jego nadmiar z pędzla i muśnij twarz.

1340 Comments