Jak pielęgnować i malować skórę dojrzałą?

Ania M.

Jak pielęgnować skórę dojrzałą?

O skórze dojrzałej możemy mówić wtedy, gdy zaczyna się okres menopauzy. Zachodzą wtedy zmiany, do których musimy dostosować nasz tryb życia, makijaż i sposób pielęgnacji cery. Musimy określić na nowo nasze potrzeby oraz wymagania naszej skóry. Najbardziej charakterystyczne dla skóry dojrzałej są zmarszczki. Pojawiają się wtedy, gdy skóra traci odpowiedni poziom wody, zmniejsza się ilość kolagenu i elastyny. Oprócz zmarszczek, twarz traci swój naturalny owal, widoczne są przebarwienia (tzw. plamy starcze) lub przebarwienia słoneczne. Jak zatem pielęgnować skórę dojrzałą?

Podstawowym działaniem jest nawilżanie. Dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości wody od wewnątrz i od zewnątrz, może spłycić zmarszczki, przywrócić skórze świeży i zdrowy wygląd, zmniejszyć widoczność przebarwień i poprawić jej kondycję. Ważne jest także dostarczanie odpowiednich preparatów. Popularne są kosmetyki z kwasem hialuronowym. W salonach kosmetycznych oferowane są zabiegi poprawiające ukrwienie skóry, owal twarzy i jędrność cery. Ostatecznym rozwiązaniem jest ostrzykiwanie twarzy botoksem.

Jaki makijaż jest odpowiedni dla skóry dojrzałej?

Jeśli już wiesz, jak pielęgnować skórę dojrzałą, czas, by zrobić makijaż. Chodzi o to, by makijażem odjąć sobie lat, wymodelować twarz oraz uzyskać młody i promienisty wygląd. Zastosuj podkład liftingujący. Nałóż minimalną ilość, tak by nie stworzyć nieestetycznych smug, warstw lub efektu maski. Twarz przypudruj pudrem rozświetlającym lub transparentnym (tego kosmetyku użyją osoby z tłustą cerą – wystarczy jego niewielka ilość; mat może postarzać). Pod luk brwiowy, na kości policzkowe i w wewnętrznym kąciku oczu nałóż rozświetlacz, korektor lub cień w jasnym kolorze – w ten sposób optycznie powiększysz swoją twarz. Unikaj jaskrawych i ciemnych kosmetyków; korzystaj z produktów w pastelowych, lekkich i świeżych barwach.

2942 Comments