Jak czyścić pędzle do makijażu? DIY: spray do czyszczenia pędzli

Ania M.

Przynajmniej raz w miesiącu powinno się czyścić akcesoria do makijażu: pędzle, gąbeczki, zalotki, a także aplikatory kosmetyków i wewnętrzne części wieczek opakowań. Dlaczego? Po pierwsze, podczas użytkowania i nakładania kosmetyków na twarz, zbieramy jednocześnie to, co na znajduje się skórze: bakterie, martwy naskórek i sebum. Zanieczyszczenia takie pozostają na włosiu i „żyją sobie” pod warstwą podkładu lub cieni do powiek. Po drugie, pędzle do makijażu trzymane w otwartym pudełeczku, a nie w kosmetyczce, „zbierają” kurz. Następnie tak ubrudzonymi akcesoriami wykonujesz makijaż. Oczywiście kosmetyczkę lub etui na pędzle również należy czyścić co jakiś czas. Ale jak to robić?

W aptece, internetowych sklepach kosmetycznych lub drogeriach kupić możesz specjalny spray dezynfekujący do czyszczenia pędzli. Takim specyfikiem spryskuje się włosi i odstawia do wyschnięcia. Wszystkie bakterie zostają zniszczone.

Jest bardziej tradycyjny sposób czyszczenia pędzli do makijażu. Do miseczki nalej płyn do demakijażu lub ciepłą wodę i mydło. Włóż pędzle w taki sposób, aby rączki nie były zanurzone w wodzie. Po kilku godzinach odsącz pędzelki w ręcznik papierowy i pozostaw do wyschnięcia. Nie używaj suszarki, ponieważ gorące powietrze mogłoby zniszczyć włosie.

Istnieje jeszcze jedna metoda czyszczenia pędzli do demakijażu. Nie musisz kupować płynu dezynfekującego lub co miesiąc przygotowywać mydlano – wodnej kąpieli dla swoich akcesoriów. Możesz sama zrobić płyn przeznaczony do oczyszczania pędzli. Przygotuj butelkę z atomizerem; wcześniej dokładnie ją umyj. Do środka wlej wodę (70%), alkohol lub żel dezynfekujący do rąk (10%) i płyn do mycia naczyń (10%). Potrząśnij, aby wszystkie składniki wymieszały się. Chusteczkę spryskaj płynem, przetrzyj włosie każdego pędzla do makijażu i pozostaw do wyschnięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *