Czy wiesz, jak zrobić perfekcyjny makijaż? Część 1

Ania M.

Modelowanie twarzy

Konturowanie, cieniowanie lub modelowanie twarzy to podkreślanie jej zalet lub ukrywanie mankamentów. Na skórę nałóż podkład jaśniejszy o dwa tony. Do wymodelowania twarzy używa się jasnego bronzera. Makijaż wykańcza się pudrem. Które miejsca przyciemniamy, a które rozjaśniamy? Skóra pod łukiem brwiowym, wierzch kości policzkowych, obszar między brwiami i u nasady nosa, grzbiet nosa i bruzdy nosowo – wargowe wymagają rozjaśnienia. Przyciemnić należy następujące partie twarzy: boki i czubek nosa, obszar poniżej żuchwy, skórę przy linii włosów na czubku czoła, skronie, miejsce pod kościami policzkowymi.

Regulowanie brwi

Grubość i wielkość brwi powinno dobrać się do kształtu twarzy. Do owalnej twarzy pasują brwi w kształcie delikatnego łuku. Osoby z twarzą pociągłą powinny swoim brwiom nadać płaski kształt. Wysoko zakrzywione brwi będą ładnie wyglądały na twarzy okrągłej. Podobnie wyglądać będą brwi na twarzy kwadratowej. Do twarzy w kształcie serca pasować będą brwi lekko uniesione do góry. Osoby z typem twarzy w kształcie kwadratu i serca mogą nosić grube brwi przy nosie i zwężające się w kierunku skroni. Pozostałym typom pasują cienkie i wąskie brwi.

Jak i czym malować policzki?

Na policzki zazwyczaj kładzie się róż. Jego konsystencję i kolor dobieramy do typu skóry. Róż w pudrze będzie odpowiedni do cery tłustej, płynny róż – do cery suchej lub dojrzałej. Skóra blada i jasna będzie dobrze komponować się z różem w kolorze koralowym, skóra normalna – morelowym, a skóra ciemna – czerwonym lub śliwkowym. Do nakładania różu najlepiej nadaje się duży i miękki pędzel lub gąbeczka. Róż aplikuje się na najbardziej uwydatnione podczas uśmiechu miejsca policzków. Nakłada się go od policzków w kierunku skroni i z powrotem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *